Paszport dla psa lub kota Warszawa

Paszport dla psa. Paszport dla kota. Wystawianie paszportów dla zwierząt domowych w Warszawie.

Paszport to warunek do wyjazdu zagranicznego w Unii Europejskiej dla zwierzaka

Paszport dla psa lub kota to jeden z kilku dokumentów niezbędnych do podróżowania ze zwierzakiem za granicę w ramach krajów Unii Europejskiej. Każdy pies lub kot podróżujący w ramach granic UE musi posiadać kilka niezbędnych dokumentów. Pierwszym wymaganym dokumentem jest potwierdzenie od lekarza weterynarii o szczepieniu przeciw wściekliźnie. Pies lub kot musi być też oznakowany (posiadać tatuaż identyfikacyjny lub chip). Najważniejszym dokumentem jest jednak paszport naszego zwierzaka.

Jak wyrobić paszport dla psa lub kota w Warszawie?

Paszport dla psa lub kota w Warszawie wydawany jest w Przychodni Weterynaryjnej Animal Care Center Warszawa Wilanów przy ul. Sarmackiej 9. Warunkiem wydania dokumentu dla psa lub kota jest oznakowanie zwierzęcia i posiadanie dowodu przeprowadzenia obowiązkowych szczepień. W przychodni możliwe jest zaczipowanie psa lub kota oraz wykonanie niezbędnych szczepień. W tym celu należy pojawić się ze zwierzakiem, aby weterynarz mógł przeprowadzić niezbędne zabiegi czyli zaczipowania oraz szczepienia.

Ile kosztuje paszport dla psa lub kota?

Wystawienie dokumentu to koszt stu złotych płatnych gotówką. Jeżeli pies lub kot nie był szczepiony należy doliczyć koszt szczepień oraz znakowania (wszczepienie czipa psu lub kotu). Opłaty za szczepienie i znakowanie można uiścić gotówką lub kartą płatniczą.

Ile się czeka na paszport dla psa?

Dokument wydawany jest zazwyczaj w tym samym dniu (od poniedziałku do piątku) a najpóźniej następnego dnia roboczego przez uprawnionego lekarza weterynarii w Przychodni Weterynaryjnej Animal Care Center Warszawa Wilanów. Warunkiem wystawienia dokumentu jest posiadanie ważnych szczepień i znaku identyfikacyjnego zwierzęcia. Brak ważnych szczepień lub znaku identyfikacyjnego wydłuża proces uzyskania paszportu dla psa lub kota.

Ile jest ważny paszport dla zwierzaka?

Paszport jest bezterminowy, ale musi zawierać ważne wpisy dotyczące aktualności szczepień. Od dnia 29 grudnia 2014 r. obowiązuje nowy wzór dokumentu identyfikacyjnego (paszportu) dla zwierząt towarzyszących, w który należy zaopatrywać zwierzęta towarzyszące po tej dacie. Dotychczasowe paszporty są nieaktualne. Jeżeli masz stary dokument to niezbędne jest uzyskanie nowego u weterynarza. Możesz bezpłatnie otrzymać powiadomienia SMS o zbliżającym się terminie ważności szczepień.

Gdzie można wyrobić paszport dla psa lub kota w Warszawie?

Paszport wystawiany jest w Przychodni Weterynaryjnej Animal Care Center w Warszawie Wilanów – ul. Sarmacka 9. Paszport można odebrać codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 21:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10:00 do 15:00. Nie musisz się wcześniej umawiać.

Zakres usług

Adres

Przychodnia Weterynaryjna
Animal Care Center
Miasteczko Wilanów
ul. Sarmacka 9
02-972 Warszawa Wilanów
Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00 - 21:00
Sobota - Niedziela
10:00 - 15:00
Zadzwoń lub wyślij e-mail

Tel:
22 740 77 63
E-mail
recepcja@animalcarecenter.pl
Lokalizacja