Sterylizacja i kastracja psów i kotów w Wilanowie

Sterylizacja i kastracja psa lub kota w przychodni weterynaryjnej Animal Care Center Warszawa Wilanów to zabiegi wykonywane przy zastosowaniu nowoczesnej stacji anastezjologicznej. W Animal Care Center Warszawa Wilanów stosowana jest narkoza wziewna. Jest to obecnie najbezpieczniejszy sposób stosowania narkozy wobec psów lub kotów - stosowanych przez najlepsze kliniki weterynaryjne na całym świecie.

Jak wygląda przygotowanie do sterylizacji lub kastracji w Animal Care Center Warszawa Wilanów?

Obowiązkowo przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie kwalifikacji do zabiegu przez lekarza weterynarii. Podczas wizyty kwalifikacyjnej wykonywane są podstawowe badania krwi psa lub kota (morfologia i biochemia). Dodatkowo podczas badania klinicznego lekarz może zadecydować o wykonaniu innych badań diagnostycznych np. kardiologicznych. Dzięki temu mamy pewność, że zabieg będzie bezpieczny dla pacjenta. Należy pamiętać, że przed badaniem i zabiegiem pies lub kot musi być na czczo co najmniej 8 godzin. Po pozytywnej kwalifikacji do zabiegu wyznaczany jest jego termin.

Jak przebiega sterylizacja?

W dniu zabiegu dokonywana jest ponowna kwalifikacja do zabiegu sterylizacji przez lekarza weterynarii chirurga oraz lekarza anastezjologa. Po pozytywnej kwalifikacji do zabiegu państwa pies lub kot dostaje leki mające na celu przygotowanie do wprowadzenia właściwej narkozy wziewnej. Od tego czasu czuwa przy nim anastezjolog. Zabieg przeprowadzany jest na sali operacyjnej w Przychodni Weterynaryjnej Animal Care Center w Warszawie Wilanów. Sam zabieg weterynarz przeprowadza w ciągu kilkudziesięciu minut, więc pacjent jest poddany narkozie tylko tak długo, jak to jest niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia operacji kastracji lub sterylizacji. W czasie operacji pacjent jest pod ciągłą kontrolą urządzeń monitorujących parametry życiowe, dzięki temu czuwający przy pacjencie anastezjolog ma pełny monitoring pacjenta. Po operacji pies lub kot przebywa kilka godzin pod opieką lekarza anastezjologa, aż do czasu pełnego wybudzenia. Jeszcze tego samego dnia zwierzak wychodzi z przychodni w takim samym stanie jak przyszedł.

Jakie są zalety sterylizacji psa lub kota?

Dzięki zabiegowi sterylizacji zapobiegamy wielu chorobom z podłożem hormonalnym (ciążom urojonym, zabezpieczamy sukę przed niebezpieczną chorobą - EPC czyli tzw. ropomaciczem u suki, nimfomanią, nadmiernym popędem płciowym samców). Po zabiegu następuje stabilizacja psychiczna psa i kota - stają się spokojniejsze, nie są roztargnione i nerwowe, łatwiej kontroluje się je podczas spaceru. Wykastrowany pies w większości przypadków nie znakuje terenu moczem. Dzięki sterylizacji kota zlikwidowana jest tzw. wokalizacja czyli uciążliwe dla właścicieli kotów zjawisko polegające na głośnym wydawaniu dźwięków przez kota - zwłaszcza w nocy. Psy i koty sterylizowane stają się mniej uciążliwe dla swoich właścicieli. Pacjenci po sterylizacji mają ograniczone ryzyko zachorowania na wybrane choroby nowotworowe u psów lub kotów. Sterylizacja - jak każdy zabieg niesie za sobą ryzyko powikłań np. powstanie przepukliny czy pęknięcia szwów. Wielu powikłań można z pewnością uniknąć stosując się do zaleceń lekarza weterynarii. W trakcie wizyty kwalifikującej lekarz weterynarii przekaże Państwu niezbędne informacje o zaletach i ryzyku zabiegu oraz zaleceniach.

Opieka po operacji sterylizowanego psa lub kota

Należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza weterynarii, które otrzymają Państwo po zabiegu. W dniu operacji pacjent powinien otrzymać ciszę i spokój. Jedzenie lub picie należy podać dopiero po kilku godzinach od zakończenia zabiegu. W okresie pooperacyjnym należy zadbać, by zwierzak nie uszkodził szwów - ograniczamy aktywność fizyczną, zapobiegamy drapaniu czy wylizywaniu rany. Przez 10 następnych dni po zabiegu zwierzę powinno nosić specjalne ubranko pooperacyjne - które otrzymują Państwo po zabiegu od lekarza weterynarii. Niezbędne jest też pojawienie się na wizycie kontrolnej oraz podawanie zaleconych przez lekarza weterynarii leków wspomagających proces rekonwalescencji. W większości przypadków podczas zabiegów stosowane są szwy rozpuszczalne, co eliminuje konieczność zdejmowania szwów po operacji.

Ile kosztuje sterylizacja psa lub kota?

Koszt sterylizacji zależy od kilku czynników m.in. od wagi pacjenta, zużytych materiałów podczas zabiegu sterylizacji lub kastracji. Jeżeli chcesz uzyskać informację ile kosztuje sterylizacja lub kastracja zadzwoń do nas lub przyjdź do Przychodni Weterynaryjnej Animal Care Center Warszawa Wilanów.

Wszelkich dodatkowych informacji o zabiegach: sterylizacja kota, kastracja psa czy sterylizacja suczki udzielamy Państwu na miejscu w przychodni weterynaryjnej Animal Care Center Wilanów lub telefonicznie.

Zakres usług

Adres

Przychodnia Weterynaryjna
Animal Care Center
Miasteczko Wilanów
ul. Sarmacka 9
02-972 Warszawa Wilanów
Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00 - 21:00
Sobota - Niedziela
10:00 - 15:00
Zadzwoń lub wyślij e-mail

Tel:
22 740 77 63
E-mail
recepcja@animalcarecenter.pl
Lokalizacja